Vyhledat

Čistá kancelář, jsou čisté myšlenky


Kanceláře, které jsou čisté a uklizené, jsou skvělé místo k soustředění, produktivitě a případné relaxaci. Kanceláře, které nejsou uklizené po několik týdnů, se rychle stávají domovem zárodků bakterií a parazitů. Jak je známo, většina bakterií a parazitů může způsobovat nemoci a dokonce problémy s dýcháním.


Práce v čisté kanceláři podporuje vaše soustředění a zvyšuje produktivitu.

U pracovního stolu trávíme spoustu času a nejenom, že pracujeme, ale také kýcháme, kašleme, jíme a občas něco vylijeme. Bakterie a nečistoty, které tak na desce pracovního stolu a klávesnici zůstanou, roznášíme po celé kanceláři. Není divu, že se z našeho pracovního stolu stane malá mikrobiální zoo. Výzkum na Arizonské univerzitě v USA zjistil, že se na typickém pracovním místě nachází až 10 miliónů bakterií. To je dokonce více, než naleznete na kuchyňské lince a na záchodovém prkénku.


Společnost Raccoon - cleaning service je profesionální úklidová firma, která vám vyčistí nejenom vaše pracovní místo, ale také kompletně kancelář a dokonce celou administrativní budovu. Služby pro kanceláře a administrativní budovy naleznete na našich webových stránkách.


Tipy na úklid pracovního místa


Zapomeňte na množství bakterií, které se nachází na vašem pracovním místě. Uvádíme některé tipy, jak z vaší kanceláře udělat pohodlné a čisté místo vhodné pro produktivní práci.


Věnujte pozornost použitým čistícím prostředkům.

Začněte klávesnicí


Klávesnici odpojte od počítače a stlačeným vzduchem vyfoukejte z klávesnice prach a nečistoty. Vezměte si vatové tyčinky, decentně je namočte do alkoholu a vydezinfikujte jednotlivé klávesy z boční strany. Nakonec vezměte dezinfekční sprej, který naneste na klávesnici a setřete jej čistým papírovým ubrouskem. Místo spreje lze použít i speciální ubrousky, které jsou namočené v dezinfekci.


Otřete prach z monitoru


Odpojte monitor od počítače i od elektrické sítě, navlhčete neabrazivní (jemnou) utěrku z mikrovlákna a otřete jej. Pozor, aby nedošlo k odření monitoru. Doporučujeme použít kvalitní utěrku z mikrovlákna, která nezanechává šmouhy a škrábance. Po utření monitoru vytřepte utěrku do umyvadla, utěrku v ruce vyperte a vše spláchněte.


Vysajte okolí vašeho pracovního stolu


Vezměte vysavač a vysajte koberec okolo vašeho stolu, kancelářskou židli nejlépe s nástavcem na čalounění, podložku pod myš, prostor mezi pořadači a veškerá zákoutí pracovního stolu. Zbavíte se tak starého usazeného prachu, který je semeništěm bakterií a parazitů. Doporučujeme opatrně vysát i tiskárnu a počítačovou skříň. Elektrická zařízení vysávejte vždy až po odpojení od elektrické sítě.


Věnujte pozornost maličkostem


V proběhu pracovního dne se nesčetněkrát dotkneme myši a telefonu. Proto doporučujeme vydezinfikovat i tato zařízení. Kromě toho se můžete vrhnout i na headset, mikrofon, a vše, co při práci používáte.


Udělejte si na stole pořádek


Možná je to pro někoho malichernost nebo zbytečnost, ale uklizené pracovní prostředí podporuje vaši produktivitu a uvolňuje mysl. Nemusíte vzpomínat, kde jste odložili sešívačku nebo oblíbenou propisku. Udělejte si v pracovních věcech systém a vždy je naleznete tam, kde jste je odložili. Samozřejmě pokud si danou věc nevypůjčí bez dovolení kolega od vedlejšího stolu.


Vytvořte si návyk


Ze zkušenosti doporučujeme vytvořit si v elektronickém diáři nebo kalendáři upomínku, která vám 1x za týden připomene, že si máte uklidit pracovní stůl. Lze zvolit i kratší frekvenci úklidu, ale to pouze, pokud své kancelářské místo příliš nevyužíváte. Věnujte 10 minut vašeho času úklidu a vaše pracovní místo se tak nikdy nestane obrovským úklidovým projektem.


… nebo rájem pro mikroby.


#dezinfekce #kancelář #bakterie #produktivita #práce #soustředění 

53 zobrazení

CO DĚLÁME

SPOLEČNOST

Zajišťujeme pravidelný a jednorázový úklid firem, kanceláří, administrativních budov aj. Kromě úklidu nabízíme služby mytí oken, dodávku hygienického materiálu a čištění koberců a čalouněného nábytku. Naše služby v současnosti poskytujeme pouze v Brně.

Raccoon - cleaning service s.r.o.

IČ: 07094035

DIČ: CZ07094035

Sídlo: Nové sady 988/2, 602 00 Brno

Spisová značka: C 106123 vedená u Krajského soudu v Brně

JSME PRO VÁS

Pondělí - Pátek

8:00 – 17:00

+420 724 269 108

info(zav)raclean.cz

  • Facebook - Bílý kruh
  • LinkedIn - Bílý kruh

Copyright © 2020 Raccoon - cleaning service s.r.o. | Všechna práva vyhrazena