5 důvodů, proč je čisté pracoviště dobré pro váš business

Úklid kanceláří

Čistota pracovního prostředí není pravděpodobně první věc, na kterou se každý den zaměřujete. Přednost určitě dostává obchod, marketing a další činnosti jednoznačně směřující k zisku. Nenechte se ale zmást, protože čisté pracovní prostředí je důležitým prvkem k provozování úspěšného podnikání. Nicméně většina podnikatelů začne řešit čistotu až když se dostane zcela mimo kontrolu.

Čisté a uklizené pracovní prostředí jako klíč k úspěchu

Proto musíte dohlédnout na pravidelný úklid a údržbu vašich kanceláří. Díky tomu zajistíte, že budou vaši zaměstnanci šťastnější, zdravější a více produktivní. Čisté pracovní prostředí, ať už se jedná o kancelář, vestibul administrativní budovy, nebo výrobní halu, zanechává dobrý dojem na obchodní partnery a potenciální zákazníky. Abyste si udrželi jak klienty, tak i zaměstnance, musíte vynaložit maximální úsilí k uspokojení obou těchto stran.

1. První dojem se počítá

Čisté a uklizené pracovní prostředí vypadá přitažlivě, a hlavně vítá všechny potenciální klienty. Vytváří důvěru v samém počátku a zanechává v klientech dojem efektivity a důrazu na detail. Na druhou stranu špinavé podlahy nebo otlučené stoly v konferenční místnosti poukazují potenciálním klientům, že postrádáte potřebnou profesionalitu, abyste se postarali o své zaměstnance, natož o nového klienta. Totéž lze říci i o neuklizené a zanedbané recepci.

2. Pozvedněte svou značku

Pokud jde o mysl běžného spotřebitele, čisté pracovní prostředí slibuje vynikající a kvalitní výrobky a služby. A nezáleží na tom, jaký druh práce děláte, ať už jde o jídlo, daně nebo prodej nábytku. Potenciální zákazník bude posuzovat vaši značku, produkty a služby podle toho, jak váš kancelářský prostor vypadá. Nedovolte, aby špinavé pracovní prostředí vedlo k odchodu potenciálního zákazníka dříve, než budete mít možnost s ním mluvit.

3. Šťastnější zaměstnanci

Většina zaměstnanců považuje své pracoviště za druhý domov, a proto je třeba soustředit své úsilí na udržení čistoty. Tím, že udržujete pracovní prostředí v dobrém a čistém stavu, dovolíte svým zaměstnancům, aby byli produktivnější, více efektivní a co je nejdůležitější, spokojení. Vzhledem k tomu, že průměrný člověk stráví na pracovišti přibližně 8 hodin denně, chcete se ujistit, že se vaši pracovníci cítí při práci pohodlně.

Vaši zaměstnanci jsou přímým zastoupením vaší značky. V dnešní době většina společností využívá své zaměstnance jako marketingový kanál. Mluví o své práci se svými přáteli a rodinami a propagují produkty a služby, na kterých pracují, pomocí různých platforem sociálních médií. Pokud je váš zaměstnanec nešťastný nebo nespokojený s pracovním prostředím, je méně pravděpodobné, že se účastní jakéhokoli druhu propagace související s vaší firmou. Nemluvě o tom, že jejich produktivita výrazně klesá, když pracují na špinavém a nečistém pracovišti.

4. Udržujte své pracoviště čisté a uklizené

Doporučujeme využívat služeb profesionální úklidové firmy, která důkladně vyčistí každou část vašeho pracovního prostoru. Kvalitní úklidová společnost jako je Raccoon – cleaning service se vám postará o čištění podlah a koberců, oken, kuchyněk, koupelen a toalet, chodeb, a dokonce i venkovních prostor kolem budovy. Nečisté pracovní prostředí je vynikajícím místem pro výskyt různých bakterií a alergenů, což pouze zdůrazňuje potřebu udržovat pracovní prostor permanentně čistý.

5. Kvalita ovzduší

Kvalita ovzduší je dalším faktorem, který výrazně ovlivňuje pracovní výkon a zdraví vašich zaměstnanců.

Počet znečišťujících látek ve vzduchu je 100krát vyšší v uzavřeném prostoru, než je venku, čímž je investice do správného filtračního systému ještě naléhavější. Skvělý způsob, jak zlepšit kvalitu ovzduší ve vaší společnosti, je investovat do rostlin, které odfiltrují přebytečný oxid uhličitý a znečišťující látky ze vzduchu a poskytnou pracovníkům více čistého vzduchu a kyslíku. Naše úklidová společnost se vám postará také o zalévání květin v kanceláři, takže s nimi nebudete mít téměř žádné starosti.

Správně zvolený program úklidu je velice důležitý. Popisuje konkrétní činnosti, které by měly být jasně vymezeny. Abyste byli bez obav při provádění úklidových prací, má společnost Raccoon – cleaning service sjednáno pojištění odpovědnosti. Pokud by nastala situace, kdy nebudete s úklidem plně spokojeni, obraťte se na vedoucího pracovníka, který vaši oprávněnou reklamaci bude ihned řešit a sjedná nápravu.

Šťastný zaměstnanec je produktivní zaměstnanec a jako takový odchází s mnohem lepším dojmem než pracovník, který se musí vyrovnat s nepořádným pracovištěm a nezdravým pracovním prostředím. Tím, že udržujete pracovní prostředí čisté, zajistíte, že jsou vaši zaměstnanci zdravější a produktivnější. Jsou tak připraveni lépe sloužit potřebám každého klienta, který prochází vašimi dveřmi.

Sdílet příspěvek:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email