Vyhledat

Stále si myslíte, že jsou vysoušeče rukou hygienické?

Aktualizace: 10. lis 2020

Co je lepší? Utřít si umyté ruce papírovým ubrouskem nebo je strčit pod vysoušeč s teplým vzduchem? Několik výzkumů už potvrdilo, že v okolí až do vzdálenosti dvou metrů od vysoušečů se vyskytuje zhruba dvacetinásobně více mikrobů než kolem zásobníků s papírovými ubrousky.


Po použití těchto elektrických vysoušečů totiž nevědomky šíříte mikroby, které vám po umytí ještě zbyly na rukou a zároveň vám samotným nafoukají spoustu bakterií a plísňových spor na ruce, které tam zanechali předchozí uživatelé. A pokud máte toaletu ve stejné místnosti jako vysoušeč, je to ještě mnohem horší. Mikroby se totiž při spláchnutí záchodu mohou dostat až do výšky 4,5 metrů, vysoušeče je následně vcucnou a později uvolní.


Vysoušeče rukou nemusejí být příliš hygienické.

Další jejich nevýhodou je časovač chodu, které i když je nastavený na dobu 60 sekund, stejně vám dokonale neosuší ruce, v průběhu sušení voda totiž odkapává na podlahu, a to znamená také zvýšené nároky na udržení hygieny. Naproti tomu jednorázové papírové ručníky jsou uskladněné v ochranném pouzdru, a tudíž eliminují přímý kontakt s jinými lidmi. Výrazně tak snižují celkové riziko vzniku škodlivých bakterií na ručníku a tím i snižují riziko případné nákazy. Tyto výsledky z několikaletých výzkumů jsou už natolik přesvědčivé, že téměř všude v zahraničí volí raději alternativu v podobě papírových ručníků a MY ji volíme také.


Papírové ručníky mohou být hygieničtější alternativou vysoušečům rukou.

Stále upřednostňujete vysoušeče rukou před papírovými ručníky? Objednejte si úklidové služby od společnosti Raccoon - cleaning service a my se postaráme, aby byla vaše sociální zařízení perfektně uklizena. Pro neustále čisté kanceláře doporučujeme zvolit naši službu úklid komerčních objektů, a to pravidelně nebo jednorázově.


#hygiena #toaleta #koupelna #kancelář #wc

62 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

CO DĚLÁME

SPOLEČNOST

Pravidelný a jednorázový úklid firem, kanceláří, administrativních budov a dalších firemních prostor. Kromě úklidu nabízíme služby mytí oken, strojové čištění podlah, dodávku hygienického materiálu, čištění koberců a čalouněného nábytku, plošnou dezinfekci studenou mlhou a čištění přírodního kamene.

Raccoon - cleaning service s.r.o.

IČ: 07094035

DIČ: CZ07094035

Sídlo: Nové sady 988/2, 602 00 Brno

Spisová značka: C 106123 vedená u Krajského soudu v Brně

JSME PRO VÁS

Pondělí - Pátek

8:00 – 17:00

+420 724 269 108

  • Facebook - Bílý kruh
  • LinkedIn - Bílý kruh

Copyright © 2020 Raccoon - cleaning service s.r.o. | Všechna práva vyhrazena