Při úklidu firmy zohledňujte také ekologii

Sterilní rukavice

Pravidelný pobyt ve firemních prostorech, kde se příliš často neuklízí, může vyvolat zdravotní potíže jako alergii, bolesti hlavy či chronickou únavu, které snižují produktivitu práce a zvyšují nemocnost zaměstnanců. Na vině je takzvaný syndrom nemocných budov, způsobený alergeny a nečistotami, které se v neuklízených prostorech postupně hromadí a které zaměstnanci vdechují. Prostory vašeho podniku byste proto měli pravidelně uklízet s pomocí specializované firmy, která má k dispozici nejen moderní čistící mechanizaci, ale také čistící přípravky, které jsou hypoalergenní a šetrné k přírodě.

Ekologický úklid 

Vyvarujte se používání agresivních chemických čistidel

Přestože je pravidelný úklid firemních prostor velice důležitý, čištění s pomocí agresivních chemických přípravků může vyvolat opačný extrém a u zaměstnanců způsobit alergii stejně, jako kdybyste neuklízeli vůbec. Důležité je proto využívat úklidových služeb, které vám budou garantovat použití ekologických a hypoalergenních čisticích přípravků, které nejen že nevyvolávají u zaměstnanců vaší firmy alergie, ale navíc jsou i šetrné k přírodě.

Ekologický čistič

Při ekologickém úklidu lze využívat různých druhů přírodních látek

Zdraví a ekologie jsou hlavními trendy profesionálního úklidu

Ekologický úklid je v podstatě čištění za použití přípravků a postupů, které jsou bezpečné pro životní prostředí, šetří vodou a při používání neuvolňují žádné škodliviny. Ekologický přístup k úklidu firemních prostor je důležitý nejen pro životní prostředí a naši planetu, ale i pro lidské zdraví.

To se může promítnout do produktivnější a zdravější pracovní síly, čistšího vzduchu pro vaše klienty i zaměstnance a celkově lepších podmínek pro podnikání. Pokud si tedy vybíráte dodavatele čistících služeb pro vaši firmu, zaměřte se na ty, kteří nabízejí úklid na bázi ekologických postupů. Příroda i vaši zaměstnanci vám poděkují.

Zdravý životní styl

Dopřejte zaměstnancům zdravý životní styl

 

 

Sdílet příspěvek:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email