Vlasy na koberci dokážou pořádně potrápit – jak se jich zbavit?

Vlasy přirozeně vypadávají nejen při mytí a česání, ale i během dne. Zachytávají se v kobercích či v koupelnových odpadech, kde se jich jen obtížně zbavujeme. 

Asi nejjednodušším způsobem, jak se zbavit vypadaných vlasů, je vytírání či vysávání. To je však snadné pouze v případě, že máme doma hladké podlahy. Pokud však máme koberce, nastává problém. Vlasy se totiž mezi vlákny koberce drží, a není snadné je odtud běžným vysavačem dostat. Řešením obvykle bývá speciální rotační hubice, dodávaná k moderním vysavačům – ta je speciálně designovaná pro odstraňování vlasů, může mít ale problém s koberci s delším vlasem, ke kterým není právě šetrná.

Vysavač s rotační hubicí

Trik žen v domácnosti: Použijte vlhkou silonovou punčochu. Zkušené ženy v domácnosti a profesionální uklízečky znají trik, jak si s vlasy na koberci poradit. Stačí navlhčená silonová punčocha, na kterou vlasy skvěle přilnou a dají se z koberce odstranit.

Padající vlasy jsou také jednou z nejčastějších příčin ucpaných odpadů v koupelně. Zachytávají se na nich další nečistoty, které společně vytvoří bariéru, která brání odtoku vody. Řešením může být pravidelné pročistění odpadu pomocí gumového zvonu. Ten vytvoří podtlak, který ucpávku uvolní, takže může být proudem vody odplavena. 

Ucpávání odpadu lze zčásti zabránit použitím sítka

Pokud se vám nepodaří odstranit vlasy mechanicky pomocí zvonu, je nutno povolat do akce chemii. Nejčastěji se používají čističe na bázi hydroxidu, které stačí nasypat do odpadu, zalít horkou vodou a vzniklá reakce vlasy a další nečistoty rozleptá. Pozor, při čištění vzniká prudká chemická reakce!

Pokud čističe nepomohly, nezbude vám nic jiného, než odpad rozebrat a vyčistit ručně. Není to složité, ale pokud jste to zatím nikdy nedělali, není od věci si na tuto činnost pozvat odborníka – nechcete přece vytopit sousedy špatně sestaveným odpadem.

Ucpaný odpad vlasy a nečistotami

Sdílet příspěvek:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email