Základem úklidu je čistá koupelna

Čekáte důležitou návštěvu a potřebujete rychle a efektivně vyčistit koupelnu? Téměř každý z vašich hostů tuto místnost pravděpodobně navštíví, takže by měla vypadat naprosto dokonale uklizená. Zde je několik tipů, jak na to.

Ze všeho nejdříve utřete prach a odstraňte různé drobnosti, které mohly zapadnout například pod vanu či do prostoru mezi skřínkami a stěnou. Jakmile jste utřeli prach, soustřeďte se na bílou keramiku – umyvadlo, WC a vanu. Jelikož vany jsou v současnosti většinou plastové, je nutné na ně použít jiné čisticí prostředky, než na porcelánové umyvadlo, aby nedošlo k jejich poškození. I u WC a umyvadel je důležité uvědomit si, z jakého jsou materiálu, či jakou povrchovou úpravou jsou opatřeny, a podle toho zvolit správný typ čisticího prostředku, aby vaše sanitární keramika byla vždy dokonale bílá. 

Při použití čistících prostředků dbejte na materiály

Při úklidu koupelny nejde jen o keramiku – pro efekt dokonale uklizené koupelny jsou nezbytně nutné i nablýskané vodovodní a vanové baterie. Použijte speciální čisticí prostředek určený pro tento účel. Pokud jej nemáte, je možné použit i podobný čisticí prostředek určený na baterie v kuchyni, ten však mívá jiné složení a je méně účinný proti vodnímu kameni. V případě, že chcete ušetřit a použít k úklidu koupelny něco více přírodního, naplňte láhev s rozprašovačem stejným dílem vody a bílého octa. Roztok nastříkejte na papírové utěrky nebo utěrku z mikrovlákna a otřete kapky mýdla a cákance zubní pasty na bateriích, zrcadlech, kachličkách a v umyvadle. Pokud vám opravdu záleží na tom, co si myslí vaše návštěvy, ošetřete stejným sprejem i dveře sprchového koutu. 

I při čištění koupelny lze využít přírodní sílu

Nyní je čas na podlahu. Vytřepejte koberec nebo koupelnovou rohožku, abyste ji načechrali a vypadala jako nedávno vysátá. Poté podlahu vytřete a navlhčenou papírovou utěrkou vyčistěte rohy místnosti, kde se shromažďuje nejvíce vlasů a prachu.

Nezapomeňte se postarat také o koupelnové rohožky

Sdílet příspěvek:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email