Zastavte šíření bakterií: 7 nejšpinavějších míst v kanceláři

Prevence je lepší než léčba. Podívejte se na sedm nejšpinavějších míst ve své kanceláři nebo pracovním prostoru a zjistěte, jak zabránit šíření bakterií. Zatímco zárodky nemoci bychom šířit neměli, sdílejte tento článek, aby se dostala ke každému člověku informace o šíření bakterií v kanceláři a pomozte tak zabránit šíření bakterií mezi spolupracovníky. Nezapomeňte, že bakterie, které si z kanceláře odnesete, můžete přenést na členy své domácnosti, přátele, a hlavně na vaše děti.

Dezinfekce, jako nejúčinnější “zbraň” proti bakteriím.

A která že jsou ta nejšpinavější místa v kanceláři? Podívejte se na seznam níže, řazený od nejméně špinavých až po ta nejšpinavější místa.

 1. plocha pracovního stolu (až 10 miliónů bakterií)

 2. tlačítka automatu na jídlo a nápoje

 3. tlačítko fontánky na vodu

 4. madlo na dveřích od lednice

 5. klávesnice (až 3 000 bakterií na centimetr čtvereční)

 6. madlo na dvířkách od mikrovlnné trouby

 7. kohoutky vodovodní baterie na toaletách

Onemocněli jste? Nenakazte kolegy v práci.

Věděli jste, že až 60% nemocných osob pracujících v kanceláři se nakazilo ze špinavých povrchů? Nevyhnulo se vám nachlazení nebo chřipka? Zastavte šíření bakterií v kanceláři dodržováním následujících jednoduchých pravidel.

 1. vyvarujte se blízkého kontaktu s kolegy

 2. zakryjte si kapesníkem nos a ústa alespoň při kašlání

 3. důkladně si myjte ruce mýdlem

 4. vyvarujte se dotýkání vašeho obličeje, očí, nosu a úst

 5. pokud jste nemocní, zůstaňte doma

Není lepší se nemocem vyvarovat a věnovat se tomu, co vás naplňuje?

Vydezinfikovat vše, čeho se dotknete se vám pravděpodobně nepodaří. Proto se zaměřte alespoň na vyčištění klávesnice od počítače. Stlačeným vzduchem vyfoukejte prach usazený mezi jednotlivými klávesami a speciálním dezinfekčním přípravkem otřete povrch klávesnice. Nejlépe uděláte, pokud si do vašeho elektronického diáře zadáte upomínku na konec týdne, abyste si vyčistili desku pracovního stolu.

Více o čištění a dezinfekci pracovního prostředí v článku – 6 tipů na čistotu v kanceláři

Objednejte si jednorázový nebo pravidelný úklid kanceláří od společnosti Raccoon – cleaning service. Kromě důkladného běžného úklidu kanceláře očistíme a vydezinfikujeme úchytová místa jako jsou kliky, madla od lednice a mikrovlnné trouby, vodovodní baterie apod. Čistými kancelářskými prostory nejenže chráníte vás, jako živitele rodiny, ale také chráníte členy vaší domácnosti, a především vaše děti.

Sdílet příspěvek:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email